Uzman Psikolog Melisa K. Dedeoğlu Kimdir?

1931020_39134064185_3597_n

Uzman Psikolog Melisa K. Dedeoğlu, 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünü (burslu) bitirdi. Aynı üniversitenin  Uygulamalı Psikoloji alanında ‘‘Zihinsel ve Bedensel Özürlü Çocukların Ailelerin Sürekli ve Durumluk Kaygılarının Değerlendirilmesi’’ konulu tez çalışması ile uzmanlık eğitimini tamamladı.

Stajını Prof. Özcan Köknel’in  yanında psikolog olarak yetişkin danışanlar, ergenler ve aileler ile çalışarak tamamladı. 2007-2013 yılları arasında rehabilitasyon merkezinde engelli çocuklarla çalıştı, bireysel seansları yürüttü. Daha sonra yetimhanesi olan bir özel okulda okul psikologluğu yaptı. Surp Pırgiç Ermeni Hastanesinde Zibeç Bölümünde Zihinsel ve Bedensel Engelli çocuk ve yetişkinlerle çalıştıktan sonra Bodrum’a yerleşen Küçük Dedeoğlu Kreş yöneticiliği yaparak aynı zamanda da tıp merkezlerinde çift, yetişkin ve ergen danışanlar  ile çalıştı. Şu an 2013 Ekim tarihinden bu yana Bodrum Psikoteknik Değerlendirme ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Hizmet vermektedir. Akbaş Mesleki Yeterlilik Merkezinde Davranış Psikolojisi Eğitmeni olarak da görev almaktadır.

K. Dedeoğlu, akademik eğitimlerin yanı sıra çeşitli kurum ve enstitülerden mesleki eğitimler aldı. Ağırlıklı olarak depresyon, panik bozukluk, yeme bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk ve yaygın anksiyete bozuklukları, vajinismus, boşanma süreci, çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite, davranış bozuklukları, okul kaygısı, otizm üzerinde çalışmakta ayrıca ilişkide yaşanan sorunlar, ergenlik dönemi sorunları, ebeveyn olarak yaşanan sorunlar, korkular ve stres üzerinde çalışmaktadır.

2016 yılında ACCESS BARS eğitimi almış ve Access Consciouness Bars Uygulamacısı’dır.

Çeşitli dergi, yerel gazete ve İnternet Sitelerinde Makaleleri Yayınlanmıştır.

1 yıl boyunca PcNet Dergisinde Bilişim Psikolojisi üzerine köşesinde makaleler yazmıştır. Ayrıca, kişi ve kurumlara ”Kişisel Gelişim ve Fakındalığa Dair” hayat koçluğu yapmaktadır.

2017 yılından bu yana da Bodrum Güncel Haber web sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Bodrum’da kurulan , Uyuşturucu, Pedofili ve Cinsel Suçlarla Mücadele YANINDAYIM Derneği gönüllü üyesidir. Eğitim, seminerlere destek vermektedir.

Hobi olarak Fotografçılık ve kameramanlık ön lisans programını bitirmiş ve bu yönde fotoğrafçılık ile uğraşmaktadır. Bodrum Fotoğraf Klübü yöneticileri arasındadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.