Aile ve Çift Danışmanlığı

hands-437968_1280

Aile danışmanlığı, Aile Yasası (Family Law Act) çerçevesinde verilen danışmanlık hizmetine denir. Aile danışmanı, ilişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmaktadır. “aile danışmanlığı” Aile danışmanlığı, incinmiş duygular, siz ve eşiniz arasındaki veya ailedeki diğer bir kişi ile olan sorunlar, yeni yaşam düzenlemeleri ve çocukların bakımı ve mali düzenlemeler konusundaki sorunlarla ilgili olabilir.

Yaşanan tüm sorunlar ki bunlar çoğunlukla iletişim hatalarından meydana gelir, üçüncü bir göz eşliğinde masaya yatırılarak detaylı bir şekilde yeniden değerlendirilir.

Aile Danışmanlığının Hizmet Alanları Nelerdir?

  • Anne – baba ilişki ve iletişim problemleri,
  • Anne – baba ile çocuk ilişkileri.
  • Çatışmalar,
  • Boşanma süreçleri,
  • Flört ve aldatma problemleri.

ÇİFT DANIŞMANLIĞI

Çift terapisi iki kişi arasında var olan problemlere odaklanır. Flört sürecinde olan ya da birlikte yaşam sürdüren bireylere yönelik danışmanlıktır. Çift danışmanlığında, danışman, çift arasında ki çatışma konularını ortaya çıkarıp, her bir bireyin hangi davranışların nasıl değişeceğini tanımlayarak, çiftin daha doyum verici bir ilişki yaşayabilmesi için yardımcı olabilir. Bu değişiklikleri sağlamanın bir çok yolu vardır. Bazen çift arasında ki sorunlara odaklanılması gerekirken bazen de yalnızca taraflardan birinin yaşadığı soruna odaklanılabilmektedir.